Portal Studentów Uniwersytetów Europejskich i Polskich

» 20 niesamowitych sposobów na spędzenie letnich wakacji

Kiedy myślisz o wakacjach to widzisz siebie nad morzem, podczas wypoczynku na plaży? Jeżeli tak, to być może popadłeś już w rutynę. Dziś chcielibyśmy przedstawić ci wiele niesamowitych sposobów na spędzenie wakacji. Są to sposoby produktywne i bardzo relaksujące. Zobacz co możesz robić podczas tegorocznych wakacji. 1. Dołącz na kilka dni do załogi lokalnego parku [...]

Kiedy myślisz o wakacjach to widzisz siebie nad morzem, podczas wypoczynku na plaży? Jeżeli tak, to być może popadłeś już w rutynę. Dziś chcielibyśmy przedstawić ci wiele niesamowitych sposobów na spędzenie wakacji. Są to sposoby produktywne i bardzo relaksujące. Zobacz co możesz robić podczas tegorocznych wakacji.

1. Dołącz na kilka dni do załogi lokalnego parku rozrywki. W całej Polsce działają liczne parki rozrywki, więc możesz zgłosić się do któregoś z nich na kilkudniowy wolontariat. Nabierzesz trochę doświadczenie, zyskasz nową pozycję do wpisania do CV, poznasz nowe osoby i pobawisz się po pracy.

2. Zostań asystentem trenera drużyny sportowej. Jeżeli znasz się na piłce nożnej, tenisie, siatkówce lub innym sporcie możesz zostać asystentem trenera drużyny. Jeżeli mieszkasz w małej miejscowości, możesz nawet zostać trenerem, ale to będzie od ciebie wymagać znacznie większej ilości czasu i zaangażowania.

3. Zostań wolontariuszem i pomagaj innym. Możesz zapisać się na wolontariat do domu spokojnej starości, pomagać lokalnemu rzemieślnikowi, wizytować szpital dziecięcy i wiele więcej. Wolontariat to bardzo ciekawy i rozwijający sposób spędzania wakacji.

4. Podróżuj i recenzuj gospodarstwa agroturystyczne. Skontaktuj się z kilkoma lub kilkunastoma właścicielami gospodarstw agroturystycznych i zaoferują swoją pomoc w zamian za nocleg i posiłek. Jednocześnie poinformuj właściciela danego przybytku, że swoją podróż opisujesz w Internecie, recenzując wybrane gospodarstwa agroturystyczne. To powinno skusić twoich rozmówców.

5. Zostań stażystą w wybranej firmie. Latem masz dostatecznie dużo czasu aby poszukać stażu w miejscu, które cię interesuje. Możesz zostać stażystą portalu internetowego, stażystą w urzędzie, banku, instytucji, klubie sportowym itd. Możliwości są bardzo duże. Będziesz łączyć przyjemne z pożytecznym, to co lubisz ze zdobywaniem doświadczenia.

6. Po prostu czytaj. Jeszcze dziś możesz zrobić listę książek, które chciałbyś przeczytać podczas wakacji. Kiedy studiujesz nie masz dużo czasu na to by czytać dla przyjemności, wiec wakacje są najlepszą okazją by nadrobić zaległości.

7. Dokształcaj się w wakacje. Możesz zacząć naukę nowego języka lub nauczyć się podstawowych zwrotów w kilkunastu językach świata. Ponadto możesz się zapisać na kursy i szkolenia zawodowe, które mogą ci się przydać jak tylko skończysz studia.

8. Naucz się grać na instrumencie. Jeżeli zawsze miałeś ochotę nauczyć się grać na gitarze lub fortepianie to wakacje są najlepszym czasem na takie przedsięwzięcia. Być może już pod koniec wakacji zagrasz na gitarze przy ognisku.

9. Znajd sobie nowe hobby. Zacznij zbierać monety, naucz się robić na drutach, weź się za majsterkowanie. Jest bardzo dużo ciekawych zajęć dla kobiet i mężczyzn. Możesz zapisać się do szkoły tańca, przejść warsztaty stolarskie, nauczyć się rozpoznawać zioła itp.

10. Naucz się gotować. Jeżeli na studiach brakuje ci domowej kuchni, możesz zapytać się rodziców czy pomogą ci w nauce gotowania. W wakacje będziesz mieć dostatecznie dużo czasu i możliwości na szlifowanie swojego warsztatu kulinarnego.

11. Zbuduj coś. Masz tyle wolnego, że spokojnie możesz się zająć budowaniem karmników, zrobieniem regału, przygotowaniem placu zabaw dla dzieci a nawet zrobieniem kompletu mebli ogrodowych. W ten sposób możesz się nauczyć wielu przydatnych umiejętności, które wykorzystasz później.

12. Promuj swoją miejscowość/miasto. Czy zawsze brakowało ci w Internecie informacji dotyczących twojej miejscowości? W wakacje możesz się zająć promocją twojego miejsca zamieszkania. Możesz zwiedzać swoje miasto i fotografować ciekawe miejsca. Następnie fotografie możesz umieszczać na mapach Google i w innych miejscach sieci, dzięki czemu przez całe wakacje opiszesz wszystko co najciekawsze. Jeżeli twoja miejscowość jest słabo opisana na mapach Google, możesz tam zgłaszać instytucje, firmy i inne atrakcje.

13. Sprzedawaj nieużywane rzeczy. W wakacje możesz przejrzeć swoją szafę z ubraniami, a nawet cały dom, i poszukać rzeczy nieużywanych ze sprzedaży których można uzyskać trochę gotówki. Stary odtwarzacz DVD, nieużywane ubrania, kilkuletni telefon komórkowy itd. Posprzątasz trochę w domu i zarobisz pieniądze na coś innego.

14. Przygotuj niesamowite CV. Nigdy nie jest za wcześnie aby zacząć przygotowywać swoje CV, nawet jeżeli studia kończysz za dwa lata, możesz przygotować CV już teraz by w przyszłości dodawać do niego nowe pozycje. Możesz nawet stworzyć stronę internetową na której zaprezentujesz się z najlepszej strony.

15. Zbadaj historię swojej rodziny. Pamiętasz jak w podstawówce lub w gimnazjum wykonywałeś drzewo genealogiczne swojej rodziny? Zazwyczaj sięgało ono tylko dziadków, racja? Możesz do tego wrócić w dorosłym życiu by lepiej poznać swoje korzenie. Być może podczas badań na jaw wyjdzie, ze masz szlacheckie korzenie, że któryś z twoich krewnych ma pomnik lub, że płynie w tobie trochę krwi innego narodu.

16. Odwiedzaj rodzinę. W wakacje możesz odwiedzić swoich dziadków, wujostwo, kuzynostwo itd. Pokażesz, że o nich pamiętasz, sprawisz im miłą niespodziankę oraz spędzisz tanie wakacje.

17. Ćwicz i graj w gry zespołowe. Możesz doskonalić swoją technikę gry w piłkę nożna lub siatkówkę. Możesz tez spacerować, biegać, ćwiczyć na siłowni itd. Zrzucisz trochę kilogramów i zbudujesz wydolność organizmu.

18. Naucz się majsterkować. Czy nawet do najmniejszych napraw musisz wzywać hydraulika, ślusarza lub innego specjalistę? W wakacje masz pełno czasu na to aby nauczyć się majsterkować. Nauka pójdzie ci szybciej kiedy zaoferujesz wybranemu specjaliście swoją pomoc jako wolontariusza. W ten sposób w wakacje nauczysz się jak rozwiązywać typowe domowe problemy: cieknąca rura, wymiana kranu, położenie nowej podłogi itp.

19. Zrób cos dla przyrody. Chciałbyś w przyszłości wspominać, że był taki rok kiedy wiele zrobiłeś dla matki natury? W takim razie weź się za sprzątanie okolicy, uprawianie ogrodu, sadzenie drzewek i innych roślin, segregację odpadów a nawet załóż kompost lub przejdź na naturalne środki czyszczące.

20. Wybierz się na wycieczkę rowerową po Polsce. Wielu z nas marzy o wakacjach za granic, podczas gdy nawet Polski nie mamy poznane. Ty możesz postąpić inaczej i jeszcze w te wakacje wybrać się na wycieczkę rowerową po Polsce. Przygotuj rower na długa podróż, spakuj wszystkie potrzebne rzeczy i wyrusz w trasę.

Macie jakieś kreatywne sposoby na spędzenie wakacji? Podzielcie się nimi z innymi studentami w komentarzach do wpisu.

Tue, 24 May 2016 12:38:36 +0000

 

» 8 rzeczy za które licealiści i studenci powinni być wdzięczni swoim rodzicom

Licealiści i studencie mają tyle rzeczy na głowie, prawda? I tyle powodów do narzekań! Zbyt dużo prac domowych. Zrzędliwi rodzice. Za mało pieniędzy. Wstawanie o poranku. Lista jest bardzo długa. Kiedy chodziłem do liceum, a następnie poszedłem na studia narzekałem na wiele rzeczy. Ale pewnego dnia zdałem sobie sprawę, że antidotum na narzekanie jest wdzięczność. [...]

Licealiści i studencie mają tyle rzeczy na głowie, prawda? I tyle powodów do narzekań! Zbyt dużo prac domowych. Zrzędliwi rodzice. Za mało pieniędzy. Wstawanie o poranku. Lista jest bardzo długa. Kiedy chodziłem do liceum, a następnie poszedłem na studia narzekałem na wiele rzeczy. Ale pewnego dnia zdałem sobie sprawę, że antidotum na narzekanie jest wdzięczność. Więc dziś chciałbym wam pokazać za co powinniście być wdzięczni rodzicom.

1. Zrzędliwi rodzice = ludzie którzy kochają cię bezwarunkowo.
2. Ograniczony Internet, telefon lub TV = rodzice, którzy dbają o twoją przyszłość.
3. Brak kieszonkowego na lepsze ubrania = poznanie różnicy pomiędzy potrzebami a zachciankami.
4. Zadania domowe = możliwość zdobycia nowej wiedzy i umiejętności.
5. Wstawanie wcześnie rano do szkoły = uzyskanie wysokiej jakości edukacji.
6. Testy i egzaminy = cenne opinie na temat postępów w nauce.
7. Zadania grupowe = nauka współpracy w grupie.
8. Obowiązkowe zajęcia pozaszkolne = nauka cierpliwości i dbanie o przyszłość.

Sun, 01 May 2016 11:12:41 +0000

 

» Dlaczego studiowanie prawa może być najlepszą decyzją w twoim życiu?

Serial „W garniturach” (2011) sprawił, że zacząłeś poważnie zastanawiać się nad rozpoczęciem studiowania prawa? Szkoła prawnicza oferuje bardzo wiele satysfakcjonujących doświadczeń, których nie zaznasz nigdzie indziej. Oto największe profity wynikające ze studiowania prawa: 1. Poznasz swoje prawa. Czy słyszałeś kiedykolwiek którekolwiek z tych pytań: „Czy to w ogóle jest legalne”, „Czy tak można”, „Co mogę [...]

Serial „W garniturach” (2011) sprawił, że zacząłeś poważnie zastanawiać się nad rozpoczęciem studiowania prawa? Szkoła prawnicza oferuje bardzo wiele satysfakcjonujących doświadczeń, których nie zaznasz nigdzie indziej. Oto największe profity wynikające ze studiowania prawa:

1. Poznasz swoje prawa.
Czy słyszałeś kiedykolwiek którekolwiek z tych pytań: „Czy to w ogóle jest legalne”, „Czy tak można”, „Co mogę zrobić w takiej sytuacji”? Studiując prawo będziesz w stanie przyjść z pomocą ludziom, którzy zadają takie pytania – bez względu na to czy będą to twoi najbliżsi, nieznajomi czy ty sam. Studiując prawo poznasz swoje prawa jako obywatela, pracownika, najemcy itd. Będziesz wiedział co możesz robić, a czego nie robić, by nie przekroczyć cienkiej czerwonej linii.

2. Zostaniesz dobrym rozmówcą.
Wielu absolwentów szkoły prawa przyznaje, że studiowanie tego kierunku pomogło im zostać lepszymi mówcami, co wielokrotnie pomogło im podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Studiując prawo nauczysz się jak być dobrym rozmówcą, jak siedząc naprzeciwko kogoś zaprezentować się w najlepszy i najkorzystniejszy sposób.

3. Poprawisz umiejętności pisania.
Chcąc nie chcąc jako prawnik musisz nauczyć się sporządzać profesjonalne pisma i umowy, zabezpieczające interesy twoich klientów. Oznacza to, że podczas studiów prawniczych podkręcisz swoje umiejętności pisania, co może ci się przydać w wielu przypadkach: kiedy ktoś poprosi cię o sporządzenie regulaminu na stronę internetową, regulaminu sklepu internetowego, umowy cywilno-prawnej, pisma przedprocesowego i procesowego, umowy opartej o prawo autorskie i wiele więcej.

4. Wzmocnisz wytrzymałość intelektualną.
Szkoła prawa nie jest dla osób o słabym sercu i pustej głowie. Jeżeli wielogodzinna nauka wywołuje u ciebie palpitacje serca, to lepiej podarować sobie studiowanie tego kierunki. Jednak jeżeli już teraz nie boisz się nauki, to studia prawnicze tylko wzmocnią twoją wytrzymałość intelektualną. Z każdym rokiem studia będą się stawały coraz trudniejsze, jednak możesz być pewnym tego, że szkoła prawa nagradza tych, którzy są wytrwali i dociekliwi.

5. Nauczysz się przekonywać innych.
Czy twoja dziewczyna nie zgadza się z tobą w kwestii wyboru filmu kinowego? Przyjaciele walczą o jeden pokój w nowo wynajętym mieszkaniu? A może twój szef myśli, że słabo pracujesz, podczas gdy naprawdę jesteś przepracowany? Szkoła prawnicza nauczy cię tego, jak przekonywać innych do swoich racji i jak rozwiązywać problemy. Będziesz w stanie szybko znaleźć argumenty przemawiające na twoją korzyść, co pozwoli ci wygodniej żyć.

6. Zostaniesz bohaterem całej rodziny.
Po studiach prawniczych będziesz w stanie zapewnić pomoc prawną wszystkim, którzy tego potrzebują. Będziesz mógł pomóc kumplowi naciągniętemu przez nieuczciwego sprzedawcę, a nawet wyciągnąć z tarapatów członka rodziny, który został niesłusznie posądzony o złamanie prawa. Możesz stać się bohaterem całej rodziny, supermanem w garniturze i krawacie. Mimo, że nie możesz latać, jesteś symbolem nadziei dla wszystkich bliskich ci osób.

Thu, 28 Apr 2016 09:50:42 +0000

 

» 5 filmów kinowych które student powinien zobaczyć w maju 2016

Nadchodzi maj, i tak jak wiosna zaczyna się rozkręcać za oknami, tak rośnie temperatura również w kinach. Już w pierwszym tygodniu maja dostaniemy do obejrzenia jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku – Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów. W kolejnych tygodniach będzie równie dobrze, a na potwierdzenie tych słów zobaczcie zwiastuny pięciu filmów, które proponujemy wam [...]

Nadchodzi maj, i tak jak wiosna zaczyna się rozkręcać za oknami, tak rośnie temperatura również w kinach. Już w pierwszym tygodniu maja dostaniemy do obejrzenia jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku – Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów. W kolejnych tygodniach będzie równie dobrze, a na potwierdzenie tych słów zobaczcie zwiastuny pięciu filmów, które proponujemy wam obejrzeć w maju.

1. Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
Ustawa zmuszająca superbohaterów do rejestracji i ujawnienia ich tożsamości doprowadza do konfliktu pomiędzy zwolennikami a przeciwnikami nowego prawa.

2. Sąsiedzi 2
Pamiętacie Teddy’ego Snadersa (Zac Efron) – imprezowe monstrum z komedii „Sąsiedzi”? On wraca! Jeśli myśleliście, że wojna skończona, jesteście w błędzie. Ona dopiero się zaczyna!

3. X-Men: Apocalypse
Kiedy jeden z najniebezpieczniejszych i najpotężniejszych złoczyńców, Apocalypse, chce zniszczyć całą planetę, powstrzymać mogą go tylko X-Meni.

4. Nice Guys. Równi goście
Prywatny detektyw Holland March (Ryan Gosling) i gruboskórny mięśniak do wynajęcia Jackson Healy (Russell Crowe) nie pałają do siebie sympatią. Zostają jednak wynajęci do rozwikłania tej samej sprawy zaginionej dziewczyny.

5. Alicja po drugiej stronie lustra
Alicja powraca do Krainy Czarów, by razem z przyjaciółmi powstrzymać złego Władcę Czasu i przywrócić porządek w magicznym świecie.

Tue, 26 Apr 2016 10:19:13 +0000

 

» 8 ważnych porad dotyczących nauki

To nie prawda, że nauka na studiach przychodzi z wielką trudnością. Jak do wszystkich rzeczy: wystarczy odpowiednie podejście, chęć i trochę wolnego czasu – znalezionego pomiędzy kolejnymi imprezami i nic nierobieniem. Dziś przygotowaliśmy dla was kilka szybkich wskazówek dotyczących nauki, o których większość studentów zapomina. 1. Znajdź miejsce do nauki. Każdy ma swoje własne wyobrażenie [...]

To nie prawda, że nauka na studiach przychodzi z wielką trudnością. Jak do wszystkich rzeczy: wystarczy odpowiednie podejście, chęć i trochę wolnego czasu – znalezionego pomiędzy kolejnymi imprezami i nic nierobieniem. Dziś przygotowaliśmy dla was kilka szybkich wskazówek dotyczących nauki, o których większość studentów zapomina.

1. Znajdź miejsce do nauki.
Każdy ma swoje własne wyobrażenie na temat najlepszego miejsca do uczenia się. Jednym nauka przychodzi dobrze na świeżym powietrzu, inni wolą uczyć się w ciszy, jeszcze inni nie wyobrażają wkuwania bez muzyki. Wystarczy, że odpowiesz sobie na kilka pytań. Wolisz ciszę czy muzykę? Lepiej gdy uczysz się sam czy z innymi ludźmi? Wolisz uczyć się w domu czy w uczelni?

2. Bądź zorganizowany.
Upewnij się, że z przestrzeni w której będziesz się uczył usuniesz nieporządek i wszystkie rozpraszające rzeczy. Zorganizuj sobie wyłącznie wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, byś w razie czego nie musiał przerywać nauki. Dotyczy to również takich błahostek jak temperówka do ołówka, coś do picia, czysty zeszyt lub karteczki do notowania.

3. Oczyść umysł.
Jeżeli masz dużo na głowie powinieneś poświecić trochę czasu by oczyścić umysł. Możesz to zrobić wychodząc na chwilę na świeże powietrze, włączając ulubioną muzykę lub oglądając odmóżdżający film. Jeżeli nadal coś zaprząta ci głowę możesz wypisać te rzeczy w notesie, by pamiętać by wrócić do nich później. Teraz już możesz się zająć nauka.

4. Znajdź motywację.
Znajdź sobie coś co cię zmotywuje do nauki, i nie będzie zaprzątać głowy podczas uczenia się. Możesz zastosować system nagród: np. coś słodkiego za godzinę nauki, dobry film lub wyjście ze znajomymi po skończeniu przyswajania materiału. Jeżeli nadal brakuje ci motywacji do uczenia się wybranego materiału, podziel go na mniejsze części.

5. Dokładnie zaplanuj swój czas.
W utrzymaniu motywacji i zarządzaniu harmonogramem może ci pomóc terminarz dzienny. Możesz go używać do śledzenia swoich zajęć i organizowania nauki. Każdego dnia możesz sobie zaplanować dodatkową godzinę nauki w akademiku, dzięki czemu na koniec unikniesz nerwowego wkuwania na kilka dni przed egzaminami. Pomyśl jak dużo stresu unikniesz.

6. Poznaj swój styl uczenia się.
Wszystkich studentów możemy podzielić na trzy grupy: wzrokowców, słuchowców i kinestetyków. Wzrokowcy lepiej uczą się notując i rysując schematy. Słuchowcy powinni spróbować czytania notatek na głos i dyskusji z innymi studentami. Kinestetycy najlepiej uczą się poprzez działanie w grupie lub podczas budowania różnych modeli. W sieci znajdziesz quizy, które przybliżą ci jakim typem ucznia jesteś.

7. Używaj karteczek i notatek.
Wykonywanie notatek na zajęciach pozwoli ci zaoszczędzić mnóstwo czasu później. Następnie możesz kilka razy przeczytać notatkę i spróbować ją odtworzyć z pamięci na innej kartce papieru. W ten sposób szybko sprawdzisz jak wiele informacji przyswoiłeś. Możesz też używać karteczek z ważnymi informacjami, które będziesz czytał w czasie wolnym.

8. Sprawdzaj swoją wiedzę na testach.
Nie czekaj do egzaminu, aby sprawdzić swoją wiedzę. W sieci znajdziesz mnóstwo ciekawych testów na temat tego czego aktualnie się uczysz. Przy ich pomocy możesz na bieżąco sprawdzać swoją wiedzę, co może dać ci dodatkową motywację do nauki. Możesz nawet zabawić się w quiz ze znajomymi studiującymi ten sam kierunek. Przygotuj karteczki z pytaniami i odpowiedziami, a następnie przepytujcie się wzajemnie.

Sun, 24 Apr 2016 13:39:22 +0000

 

» 5 piosenek, które oddają twoje wiosenne uczucia

Wiosna, wiosna, wiosna… pora roku podczas, której przygotowujemy się na zakończenie kolejnego roku akademickiego, pora roku która zwiastuje nadejście lata i wakacji, pora roku wypełniona emocjami. Wiosna jest nieprzewidywalna, a wspomnienia, które podczas niej nabywamy trwają całe życie. Podobnie jak poniższe piosenki. “Don’t Worry, Be Happy” by Bobby McFerrin „Mam tę moc”, Katarzyna Łaska “Eye [...]

Wiosna, wiosna, wiosna… pora roku podczas, której przygotowujemy się na zakończenie kolejnego roku akademickiego, pora roku która zwiastuje nadejście lata i wakacji, pora roku wypełniona emocjami. Wiosna jest nieprzewidywalna, a wspomnienia, które podczas niej nabywamy trwają całe życie. Podobnie jak poniższe piosenki.

“Don’t Worry, Be Happy” by Bobby McFerrin

„Mam tę moc”, Katarzyna Łaska

“Eye of the Tiger” by Survivor

„Gypsy”, Shakira

„Walking on Sunshine”, Katrina & The Waves

Thu, 21 Apr 2016 09:16:42 +0000

 

» Jak zostać dobrym studentem w kilku prostych krokach?

Masz już dość śpiewania sobie pod nosem „Znowu w życiu mi nie wyszło…” (Budka Suflera – Sen o dolinie)? Uważasz, że ciężko ci się skupić na nauce na studiach? Zobacz jak szybko poprawić się w nauce przy pomocy kilku prostych kroków. Każdy z nich pomoże ci lepiej przygotować się do egzaminów. 1. Nie odstawiaj nauki [...]

Masz już dość śpiewania sobie pod nosem „Znowu w życiu mi nie wyszło…” (Budka Suflera – Sen o dolinie)? Uważasz, że ciężko ci się skupić na nauce na studiach? Zobacz jak szybko poprawić się w nauce przy pomocy kilku prostych kroków. Każdy z nich pomoże ci lepiej przygotować się do egzaminów.

1. Nie odstawiaj nauki na ostatnią chwilę.
Powinieneś dać sobie dostatecznie dużo czasu na naukę, a unikniesz stresu i zakuwania na ostatnią chwilę. Popatrz tylko jak wiele czasu tracisz na błahostki: oglądanie telewizji, wylegiwanie się na łóżku, przeglądanie internetu itd. Zapewne na samym przeglądaniu sieci możesz zaoszczędzić dziennie godzinkę, którą możesz poświęcić na naukę, powtórzenie materiału, testy itd. Jeżeli ciężko ci się wywiązywać z takich terminów, zapisz je sobie w terminarzu i codziennie odznaczaj wypełnione obowiązki.

2. Zorganizuj przestrzeń do nauki.
Na twoim biurku walają się puszki po piwie, płyty CD, czasopisma i opakowania po przekąskach? Czym prędzej posprzątaj biurko i zorganizuj tam sobie przestrzeń do nauki. Biurko powinno się znajdować w dobrze oświetlonym miejscu, z widokiem na przyrodę. To pomaga się skupić i od czasy do czasu odprężyć się spoglądając na drzewa itp. Jeżeli za twoimi oknami jest szara miejska rzeczywistość, powieś sobie duży plakat z przyrodą. Takie widoki działają odstresowująco i dodają energii do nauki.

Najlepiej by było abyś z biurka i jego okolic pozbył się wszystkich rozpraszających rzeczy, zwłaszcza rozrywek. Następnie poukładaj swoje książki i upewnij się, że czujesz się komfortowo. Połóż jakąś roślinkę na biurku jeżeli poprawi ci to nastrój. Pomyśl o tym co działa na ciebie.

3. Korzystaj z pomocy wizualnych.
Jeżeli tylko masz taką możliwość wykorzystaj pomoce wizualne: materiały wideo, grafiki, wykresy, diagramy i tego typu rzeczy. Nasz wzrok to potężny narząd, który ułatwia nam zapamiętywanie informacji. Im bliżej jest egzamin, tym mniej powinieneś się skupiać na tekstach, a więcej na treściach wizualnych. Jeżeli masz jakieś ważne notatki możesz je wydrukować na grubym papierze i zrobić z tego fiszki. Do każdej informacji dodaj jakiś obrazek by później móc łatwiej skojarzyć fakty.

4. Ćwicz na starych egzaminach.
Na pewno w sieci znajdziesz stare testy, egzaminy i pytania, które pomogą ci się należycie przygotować do czekających cię egzaminów. To pozwoli ci oswoić się z formą pytań, które na ciebie czekają. Test możesz rozwiązywać nawet kilka razy w tygodniu, zawsze kiedy znajdziesz odrobinę wolnego czasu. Podczas sprawdzania prawidłowych odpowiedzi na pytania zapamiętasz masę nowych informacji.

5. Rób przerwy w nauce.
Pamiętaj, że nie samą nauka żyje student. Jeżeli będziesz się intensywnie uczył na zajęciach oraz po nich, wkrótce poczujesz się bardzo zmęczony. W takim stanie twój umysł nie będzie w stanie efektywnie przyjmować i zapamiętywać nowych informacji. Każdy z nas jest inny więc sprawdź jakie przerwy najlepiej tobie odpowiadają: krótkie drzemki, partyjka w grze MMO, lektura ulubionego czasopisma, piwo z przyjaciółmi itd. Staraj się cieszyć słońcem tak dużo ile możesz. Witamina D jest ważna dla zdrowego mózgu.

6. Jedz zdrową żywność.
To jak jemy wpływa na to jak się uczymy. Jeżeli w twojej diecie dominują Fast Foody może brakować ci siły do nauki. Jeżeli chcesz zwiększyć efektywność nauki powinieneś jak najczęściej jadać ryby, orzechy, nasiona, jogurt, jagody itd. Więcej o produktach, które powinny się znaleźć w kuchni każdego studenta pisaliśmy pod koniec listopada. Wspomniany artykuł znajdziesz w tym miejscu: Zdrowe produkty, które powinny się znaleźć w kuchni każdego studenta.

Wed, 20 Apr 2016 12:37:27 +0000

 

» Rośliny które przyniosą ci szczęście i tlen w akademiku

Można by pomyśleć, że rośliny można hodować tylko w ogromnych donicach lub ogrodzie, ale w rzeczywistości świetnie przyjmują się również w akademiku – trzeba tylko wiedzieć jaką roślinę wybrać. Sprawdź kilka z roślin polecanych przez naszą redakcję. 1. Sukulenty To rośliny, które przystosowały się do życia w warunkach ograniczonej dostępności wody wykształcając tkankę wodną służącą [...]

Można by pomyśleć, że rośliny można hodować tylko w ogromnych donicach lub ogrodzie, ale w rzeczywistości świetnie przyjmują się również w akademiku – trzeba tylko wiedzieć jaką roślinę wybrać. Sprawdź kilka z roślin polecanych przez naszą redakcję.

1. Sukulenty
To rośliny, które przystosowały się do życia w warunkach ograniczonej dostępności wody wykształcając tkankę wodną służącą do jej gromadzenia oraz szereg dalszych adaptacji w budowie i fizjologii. Sprawdzają się jako rośliny ozdobne.

2. Bambus
Rośliny drewniejące o pędach wzniesionych lub wspinających się i przewisających, o pokroju krzewiastym lub nawet drzewiastym i wysokości od 1 do 20 m. Może być drzewiasty, płożący się, kępiasty bądź krzewiasty. W akademiku najlepiej sprawdzają się krzewiaste.

3. Kalanchoe
Kalanchoe to rośliny wytwarzające na brzegu liści rozmnóżki z korzeniami, za pomocą których roślina rozmnaża się wegetatywnie. Rozmnóżki te w soczystych liściach posiadają pewien zapas wody i mogą przez jakiś czas przetrwać niesprzyjające warunki.

4. Niezapominajka
Rodzaj roślin należący do rodziny ogórecznikowatych, zwyczajowo nazywanych niezabudką. Rodzaj obejmuje ok. 50 gatunków roślin zielnych, zarówno jednorocznych, dwuletnich, jak i bylin. Bardzo łatwe w uprawie, niemal nie wymagające pielęgnacji.

5. Czosnek askaloński
Czosnek askaloński, nazywany także cebulą szalotką lub szalotką to gatunek rośliny należący do rodziny czosnkowatych. Pochodzi z Bliskiego Wschodu i jest bardzo łatwy w uprawie. Rośnie wysoki, ale do wzrostu potrzebuje tylko niewielkiej doniczki.

Sun, 17 Apr 2016 08:51:04 +0000

 

» Tak może się bawić student: sposoby na zabawę po zajęciach

Czesne, podręczniki, koszty wynajmu, wydatki na jedzenie – na typowego studenta czeka wiele wydatków. Może właśnie dlatego tak trudno sobie pozwolić na rozrywkę na przyzwoitym poziomie. Jeżeli wciąż nie wiesz co z sobą począć po zajęciach, przyjrzyj się naszym sposobom na dobrą zabawę w wolnym czasie. Sposób 1: Odkrywaj darmowe imprezy w mieście i jego [...]

Czesne, podręczniki, koszty wynajmu, wydatki na jedzenie – na typowego studenta czeka wiele wydatków. Może właśnie dlatego tak trudno sobie pozwolić na rozrywkę na przyzwoitym poziomie. Jeżeli wciąż nie wiesz co z sobą począć po zajęciach, przyjrzyj się naszym sposobom na dobrą zabawę w wolnym czasie.

Sposób 1: Odkrywaj darmowe imprezy w mieście i jego okolicach.
Denerwuje cię, że po raz kolejny nie poszedłeś na imprezę ponieważ wstęp jest drogi? W każdym mieści i jego okolicach jest wiele imprez z darmowym wstępem. Niektóre z nich znajdziesz w lokalnej gazecie (te również często są darmowe) lub w sieci. Być może w mieście koncert gra gwiazda którą opłaciło miasto. A może przez miasto przechodzi parada lub festiwal? Na niech również możesz się dobrze bawić, a wstęp jest darmowy.

Sposób 2: Wykorzystaj lokalne oferty.
Kina, teatry, muzea, galerie sztuki i im podobne często organizują dni z darmowym wstępem (muzea) lub dni w których bilety sprzedawane są za połowę ceny (kina). To świetna okazja by lepiej poznać miasto w którym studiujesz, spędzić miło czas z partnerem lub z przyjaciółmi.

Sposób 3: Skorzystaj z bezpłatnych miejsc publicznych.
Latem możesz spędzić wolny czas na pikniku w parku, wybrać się na rowerową wycieczkę do lasu lub pojechać na plażę (opcja dla osób studiujących nad morzem). Bardzo prawdopodobne, że zimą w mieście organizowane jest darmowe lodowisko na którym ty i twoi znajomi poćwiczycie jazdę na łyżwach. Niektóre miasta organizują nawet wieczory filmowe w parku na które wstęp jest darmowy lub kosztuje od kilku do kilkunastu złotych.

Sposób 4: Nie zapominaj o zakupach grupowych.
Nie zapominaj o stronach internetowych umożliwiających zakupy grupowe, takich jak Groupon i podobne. Czasami możesz tam znaleźć oferty świetnej zabawy: tanie bilety na kręgle, niedrogi wstęp do aquaparku, jazda gokartami itp.

Sposób 5: Twój sposób.
Daj znać innym studentom jaki jest twój sposób na odreagowanie zajęć? Czemu poświęcasz się w czasie wolnym? Noce w barach i pubach, a może LARP i RPG? Wykorzystajcie do tego komentarze i pochwalcie się waszymi sposobami na nudę i stres.

Thu, 14 Apr 2016 13:35:33 +0000

 

» 5 rzeczy, które zabił (lub powoli uśmierca) Internet

Większość osób po 30 roku życia pamięta czasy przed nastaniem Internetu, czasy w których wiadomości czerpało się z radia lub TV, a z kumplami przebywało się na dworze, zamiast przesiadywać w domu. Internet sprawił, że nasze życie uległo zmianie, a niektóre rzeczy odeszły (lub powoli odchodzą) w zapomnienie. 1. Encyklopedie. Dziś źródłem informacji jest dla [...]

Większość osób po 30 roku życia pamięta czasy przed nastaniem Internetu, czasy w których wiadomości czerpało się z radia lub TV, a z kumplami przebywało się na dworze, zamiast przesiadywać w domu. Internet sprawił, że nasze życie uległo zmianie, a niektóre rzeczy odeszły (lub powoli odchodzą) w zapomnienie.

1. Encyklopedie.
Dziś źródłem informacji jest dla nas encyklopedia internetowa Wikipedia, jednak przed Internetem w wielu domach obecne były wielotomowe encyklopedie. Być może znajdują się również w twoim domu.

2. Prasa.
Prasa mocno straciła na znaczeniu od czasu wprowadzenie internetu. Dziś już rzadko spotyka się osoby, które siedzą w parku z gazetą. Zamiast tego młodzi przesiadują ze swoimi smartfonami.

3. Skromność i prywatność.
Były czasy, w których aby dowiedzieć się jak wygląda w bikini koleżanka siedząca ławkę przed nami, trzeba było się z nią umówić i nawiązać bliską relację. Dziś wystarczy wejść na jej profil w mediach społecznościowych, bowiem Internet obdarł ludzi ze skromności.

4. Listy.
Trzydziestolatkowie dobrze pamiętają czym są listy, bo sami je wysyłali. Później nastał czas SMS’ów, a jeszcze później komunikatorów Internetowych. Dziś listy przesyłane są bardzo rzadko, najczęściej od listonosza dostajemy rachunki.

5. Tradycyjne lekcje i szkolenia.
Dzięki Internetowi możemy studiować nie wychodząc z domu, a nawet zrobić kilka kursów poszerzając nasze kwalifikacje. Nauczymy się języka, poczytamy o ciekawych miejscach i nie musimy chodzić do szkoły. Tradycyjne lekcje i szkolenia powoli umierają. Tylko czekać jak za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat otworzą pierwsze szkoły podstawowe przez Internet.

Tue, 12 Apr 2016 12:31:36 +0000

 

do góry