Katalog Stron Internetowych

Edukacja.GdzieSzukac.pl

Strona startowa

Katalogi Stron Internetowych w serwisie GdzieSzukac.pl


Edukacja i nauka katalog tematyczny, strony edukacyjne i o tematyce edukacyjnej: kursy szkolenia, szkoły, uczelnie, studia... mobilna wersja    Wersja mobilna katalogów

Katalog edukacja nauka kursy szkolenia  »  Domy dzieckadodaj wpis do katalogu
Nr 658» alimenty
alimenty
Konkretna wysokość alimentów płaconych w ramach świadczeń obowiązkowych przez jednego z rodziców, jest ustalana na drodze postępowania sądowego.
Alimenty to nie tylko świadczenia pieniężne na utrzymanie dzieci, niemniej jednak także i opieka nad dzieckiem. Sądy biorą to pod uwagę określając dokładnie w jakiej wysokości alimenty zostaną zasądzone. Jeżeli już opieka nad dzieckiem jest rozłożona w miarę równomiernie, to spodziewać należy się, że sąd zasądzi alimenty w niższej kwocie. Na wysokość alimentów posiada także wpływ to jak długo rodzice dziecka pozostawali ze sobą w związku. Byli małżonkowie płacą z reguły wyższe alimenty. Istniej także możliwość ubiegania się o zaległe alimenty także w wypadku gdy zaległości wynoszą nawet kilka lat. Możliwe jest wtedy zasądzenie należnej kwoty wraz z odsetkami. Alimenty płacić ma możliwość zarówno ojciec jak również mama dziecka, o ile dziecko pozostaje pod opieką ojca.
home » http://www.aliment.pl/
kategorie » Domy dziecka,
 
 
Domy dziecka linków: 1 na 1 stronach

 

^ do góry strony ^

Kontakt

Osób online: 1